Мистичі
Церква Різдва Пр. Богородиці 1922
Церква на карті.  Фото 14. 05. 2008
Найдавніші відомості про місцевий храм походять з 1589 року. Ерекційні документи від польського короля Михайла Вишневецького парафія отримала у 1671 році. Через 99 років, у 1770 році, дідичка Франциска Ржевуська наділила церкву привілеєм. Попередня дерев`яна будівля була зведена у 1774 році, а занепала під час першої світової війни.

У проміжку між першою і другою світовими війнами, на схилі, збудована існуюча дерев`яна церква. Мабуть, її поставили на місці старої святині. Будівля хрещата в плані, оточена піддашшям, має прибудовані до вівтаря ризниці, а до бабинця із заходу - присінок. У південній стіні бічного рамена нави існує додатковий вхід. Світловий восьмерик середхрестя нави, оббитий деревом і бляхою, завершує баня з ліхтарем і маківкою.

На гребенях двосхилих дахів влаштовані маленькі восьмибічні вежі. На південь від церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом. Зовні храм частково відремонтували (замінили покриття піддашшя, водостічні труби з бані та дахів, а також покриття дзвінниці).

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор