Монастирець
Церква Св. Миколи 1814
Церква на карті.   Фото 14.07.2009.
Церква в Монастирці збудована в 1814 р. і є найстаршою зі збережених деревяних церков у південній частині Жидачівщини (на південь від річок Свіча і Дністер). Очевидно, у міжвоєнний час ХХ ст. гонтове покриття замінили бляшаним. 1 червня 2009 р. в селі освятили наріжний камінь під будівництво нової мурованої церкви. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована на підвищенні, на схід від центру села, недалеко дороги. Невисока, хрещата в плані, одноверха церква. Її великі, вкриті трисхилими дахами бокові рамена, прилягають з півночі та півдня до нави, а бабинець і гранчастий вівтар - відповідно з заходу і сходу. До південної стіни вівтаря прибудована ризниця. Широке піддашшя опоясує церкву. Стіни будівлі вертикально шальовані дошками. Маківка з ліхтарем вінчає пірамідальний верх на восьмерику середхрестя нави, оббитому бляхою.

Маленькі маківочки влаштовані на гребенях дахів бабинця та вівтаря. Деревяна, двоярусна, на кам'яному фундаменті дзвіниця, вкрита пірамідальним наметом з маківкою, знаходиться на північний захід від церкви. На надпоріжнику дверей дзвіниці вирізьблено (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Ця дзвінниця збудована за підтримки священого ієрея Матвія Шаранієвича пароха монастирецького і його парафіян року Божого 1835 майстром Василієм Телькою".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд церкви на початку ХХ ст.  Фото з www.fototeka.ihs.uj.edu.pl
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор