Черчик
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1781
Церква на карті.  Фото 12. 08. 2008.
Попередня дерев`яна церква походила з 1712 року (за іншими даними - 1728 р.) і була збудована коштом Адама Держка та Івана Вусика. Це була тризрубна одноверха будівля. У 1925 році проект нової дерев`яної церкви виконав архітектор Євген Нагірний, але він не був реалізований. У 1933 році стару розібрали і того ж року перенесли на її місце стару церкву з села Чернилява, побудовану у 1781 році.

Стінопис та перенесений з Черниляви старий іконостас XVIII ст. реставрував у 1933-1934 рр. маляр Олександр Харків. Церква стояла зачинена у 1962 - 1989 рр. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Стоїть на північ від центру села, на терасі схилу, незначно віддалена від забудови. Тризрубна, одноверха. Складається з вівтаря, до якого з півночі прибудована ризниця, ширшої нави і вужчого бабинця з прибудованим до західної стіни невеликим присінком. Невелике піддашшя присутнє тільки при стінах нави. З півдня до неї ведуть бічні двері.

Стіни будівлі суцільно оббили пластиком. Маківка з ліхтарем вінчає баню, яка поставлена на світловий восьмерик. Вівтар вкритий двосхилим, а бабинець - трисхилим дахом. На південь від церкви розташована дерев`яна одноярусна дзвіниця, вкрита наметовим дахом. Її стіни оббиті фарбованими дерево-волокнистими плитами.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор