Молотів
Церква Преображення Господнього 1934
Церква на карті.  Вид з північного сходу. Скріншот з фільму "DZIDZIO перший раз", 2018 р.
Місцева церква зведена у 1934 році, як свідчить пам'ятна таблиця над вхідними дверима до церкви (на ній також вказана дата "1984", коли святкували п`ятдесятиліття церкви). Очевидно, існуюча будівля постала на місці попередньої, також, деревяної, яку зруйнували під час військових дій першої світової. Розміри церкви можуть свідчити, що її будували для парафіян відразу декількох навколишніх сіл. Зовні ремонтована в період з 2010 по 2018 рр. Церква відома тим, що біля неї і всередині в 2018 році знімали сцени з фільму "DZODZIO перший раз". Церква в користуванні громади УГКЦ.

Церква розташовується в дуже мальовничому місці - на південній околиці села, на високій, оточеній деревами горі, яка з півдня обривається до лівого берега Дністра. Велика і висока, хрещата в плані п'ятиверха церква. Квадратовий в плані зруб нави по центрі має прибудовані з півночі та півдня гранчасті зруби бокових рамен, зі сходу також гранчастої форми вівтар, до якого прилягають ризниці, а з заходу - великий бабинець, головний вхід до якого через широкий зашклений ганок. Церква оточена піддашшям.

Стіни підопасання з брусів зрубу, надопасання - були шальовані вертикально дошками і лиштвами (тепер оббиті блок-хаузом (фальшбрусом). На кутах стін надопасання бабинця влаштовані восьмибічні вежі, у яких, очевидно, розташовані сходи на хори. Вежі вкриті шоломовими банями, які вінчають маківки на ліхтарях. Таке саме завершення існує на гребенях дахів бабинця та вівтаря. Середхрестя нави на четверику завершує високий світловий восьмерик, вкритий банею з ліхтарем та маківкою. На південний захід від церкви збережена дерев`яна двоярусна квадратова в плані дзвіниця, вкрита шоломовою банею з ліхтарем.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
До останнього ремонту.  Фото 18. 06. 2009.