Полонична
Церква Собору Пр. Богородиці 1728
Церква на карті.  Фото 7. 10. 2008
Збережену дерев`яну церкву збудували 1728 року в центрі Полоничної. До 1939 року її покровителем була акційна спілка "Ойкос" зі Львова. Будівля стоїть на рівній просторій ділянці, зміщена ближче до вулиці, від якої церкву заступає ряд вічнозелених дерев. Перше враження від храму не зовсім приємне - замість дерев`яної веранди до західної стіни бабинця прибудовують муровану, з арочними вікнами.

Храм у Полоничній тризрубний, має значно видовжений бабинець, до вівтаря (і частково нави) з півночі прибудована ризниця. Будівля оточена піддашшям, зовнішні стіни вертикально шальовані дошками. З північної сторони церкви три вікна, з південної - п`ять. Низький восьмерик нави, стіни якого оббиті бляхою, накритий банею з ліхтарем і маківкою. На гребенях дахів вівтаря і бабинця влаштовані на маленьких восьмериках менші бані.

Як видно з фото, ремонт церкви розпочали згори - маківки перекрили металізованою "під золото" бляхою, дахи верхів - новою цинкованою бляхою. На північ від церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвінниця: нижній ярус квадратний у плані, верхній - восьмибічний, з голосниковими отворами. Дзвінниця накрита шатровим восьмигранним дахом. Навпроти неї, на схід, збудована дерев`яна, закритого типу каплиця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор