Руданці
Церква Св. Івана Богослова 1781
Церква на карті.  Фото 29. 02. 2008
Дерев`яна церква стоїть на південній околиці Руданців, на підвищенні. Вперше існування місцевої церкви згадується у документах 1515 р. Теперішній тризрубний триверхий храм, завершений дзвонястими банями, збудований у 1781 р. (за іншими даними - 1741 р.) коштом Івана Стрілецького, дідича села. У 1835 та 1858 рр. відремонтований, 1895 р. бані покрили бляхою, а 1909 р. - добудували вівтар і бабинець.

Вівтар з півночі та півдня має невеликі ризниці, а до бабинця прибудований традиційний присінок. Іконостас храму датований XVIIIст. Після першої світової війни, у 1927 р., церкву відновили. По другій світовій війні діюча святиня перебувала в руках російської православної церкви до 1989 р. Сьогодні належить до УПЦ КП. Останній раз (станом на 2000 р.) ремонт всередині церкви робили у 1987 р., а зовні - у 1998 р.

З цього часу минуло майже 10 років і парафіяни Руданців вирішили, що вигляд святині має відповідати сучасній моді. Дерев`яні стіни (крім стін підопасання) накрили пластиковою вагонкою. Дзвінницю ще не рухали і на фоні "модернізованої" церкви вона виглядає, як динозавр проти сучасного будинку. З цегли і металу роблять нову огорожу навколо подвір`я, тому вирубали дерева на північ від церкви. Багато старої бляхи і дошки риштування нагадують, що недавно ремонт був у розпалі.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор