Дідилів
Церква Воскресіння Господнього 1933
Церква на карті.  Фото 29. 02. 2008
Дерев`яна церква-каплиця стоїть у правій (якщо їхати зі Львова) частині Дідилова, неподалік сільської вулиці. Збудована на місці попередньої дерев`яної церкви з 1724 р., яка згоріла. Існуюча сьогодні будівля поставлена коштом Володислава Черкавського, місцевого землевласника.

Прямокутна у плані, накрита двосхилим дахом, гребінь якого завершує світловий восьмерик, накритий маленькою банею з ліхтарем і маківкою. До церкви із заходу прибудована закрита веранда-присінок, а зі сходу - гранчастий вівтар з двома симетричними ризницями. Станом на 2000 р., останній раз ремонтована всередині ще у 1982 р., а зовні - у 1995 р. Проста зовні каплиця, яку прикрашає рідкісний елемент - симпатичний балкон-проповідниця.

Очевидно, колись вона була діюча, адже на стіні ще можна побачити невеликий дзвін, який використовували для привернення уваги під час проповідей. Біля огорожі церковного подвір`я, можна побачити відкриту каплицю з фігурою Пр. Богородиці. Її оригінальний вигляд та конструкція вказує, що вона є сучасна церкві.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор