Драчинці
Церква Св. Арх. Михайла 1946
Церква на карті.   Фото 29. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Давніше на місцевому цвинтарі стояла дерев'яна хатнього типу церква Св. Миколая, зведена 1774 року. Пишуть, що в ній богослужіння проводили до 1933 року. Святиню в 1996 році перевезли до скансену (музею) в Чернівцях. Земельну ділянку немалого розміру посеред села під нову дерев'яну церкву викупили коштом громади в 1933 році.

Після заготівлі дубового і ялинового дерева у 1935 році почали зведення дерев'яної церкви, за основу для якої взяли реалізований у 1906 році проект дерев"яної церкви в Кліводині. Ймовірно, через початок Другої світової війни будівництво святині призупинили. Викінчену церкву освятили щойно в 1946 році (всюди помилково вказують 1931 рік). У 1996 році святкували її 50-ліття. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Розташована в самому центрі Драчинців, при головній дорозі, на схилі. Велика і простора хрещата в плані одноверха святиня на кам'яному фундаменті. Особливістю церкви можна назвати широку закриту галерею, яка опоясує бабинець, який з південної сторони має прибудову (ймовірно, там є сходи на хори). Бічні рамена нави вужчі і вкорочені (в південному є вхідні двері), вівтар гранчастий в плані з симетрично прибудованими ризницями, бабинець прямокутний в плані, до нього є входи з півдня і заходу.

Цікаво виглядають криві за формою дахи частин церкви. Біля храму є дві дзвіниці: стара дерев'яна двоярусна і нова мурована чотириярусна (зведена протягом 2007-2011 рр.). Відзначу, що загалом церква за силуетом і плануванням подібна до дерев'яної в селі Шепіт, Путильського району, правда між ними різниця в часі будівництва понад 30 років. 

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кіцманський
район
___

Чернівецька
область
___

Видно нову дзвіницю.  Фото 29. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор