Санківці
Церква Успіння Пр. Богородиці 1906 (1903)
Церква на карті.   Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Про давню місцеву дерев'яну церкву вперше згадано щойно в 1803 році, де вказували, що "церква дуже стара" (можливо, походила з XVII ст.). За іншими даними про санковецький храм є згадки в 1771 році. Пишуть, що це була "невелика каплиця". Наприкінці ХІХ ст. вирішили будувати нову церкву.

Згідно домовленості, її будову розпочали в 1895 році(?) і мали закінчити в 1898 році. Насправді будівництво завершили в 1906 році (або ж тоді церкву освятили), хоча вказують, що це було в 1903 році. За формами дуже подібна до також дерев'яної церкви в селі Білівці, яку збудували на п'ять років раніше (можливо, санковецьку церкву звели за проектом білівецької). Не належить до пам'яток архітектури.

Церква стоїть на просторій ділянці в центрі Санківців, біля дороги. Типова представниця єпархіяльного стилю - велика квадратова в плані нава з входами до неї (північний оббудували), чимала дерев'яна дзвіниця при західному фасаді, невеличкий вівтар з симетричними прибудовами. Стіни церкви оббиті бляхою, яка покрита карбуванням. У стінах верхнього ярусу дзвіниці встановили пластикові вікна, дах дзвіниці і дах восьмерика нави перекрили металопрофілем. Звичайно, маківки, які вінчають ліхтарі цих дахів зроблені в стилі російської церковної архітектури.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Хотинський
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
З протилежної сторони.  Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.