Кліводин
Церква Успіння Пр. Богородиці 1906
Церква на карті.   Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Попередню церкву в цьому селі датують 1880 роком(?). Нову кліводинську дерев'яну церкву збудували двоє майстрів з Буковини (імена не збереглися) у 1906 році. Початково планували зводити цегляний храм, але придбаний матеріал надали для будови школи. Церква була постійно чинною, час від часу проводили невеликі ремонти. В користуванні православної громади МП, пам'ятка архітектури місцевого значення.

Стоїть на невисокому схилі в південній частині села, при дорозі, недалеко на північний схід від цвинтаря. Святиня хрещата в плані, завершена однією банею на середхресті нави. До вівтаря з обидвох сторін має традиційні прибудови. Навколо бабинця влаштоване дуже широке опасання у вигляді критої арочної галереї - зручно і практично в гірському кліматі.

У стінах надопасання розташовані стрільчастої форми вікна, по три на стіні. Є добудова частково до бабинця з південної сторони. Зі сходу від церкви є дві дзвіниці: стара, дерев'яна, триярусна, не чинна і нова, мурована, також триярусна. На прицерковній території розташована мурована каплиця, біля якої збережені поховання.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кіцманський
район
___

Чернівецька
область
___

Ліворуч видно дзвіницю.  Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор