Ворохта
Церква Різдва Пр. Богородиці 1931
Коли населення Ворохти збільшилося, громада вирішила будувати нову дерев'яну церкву. Впродовж 1929-1931 рр. (на пам'ятній таблиці на стіні церкви вказано 1924-1929 рр.) майстер Василь Турчиняк з поселення Луг біля Делятина звів церкву на земельній ділянці, яку подарувала одна з мешканок села. Новий різьблений іконостас виготовляли з 1930-х до 1950-х років. Зовні церква ремонтована, ймовірно, на початку 2010- х рр. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться недалеко на південь від центру Ворохти і цвинтаря, біля головної дороги, на терасі схилу. Вівтарем орієнтована майже до півдня. Хрещата в плані, п'ятиверха, з прибудованими захристіями до вівтаря, присінком до бабинця і бічним входом у західному рамені нави. Сьогодні всі стіни будівлі оббиті фальшбрусом, верхи перекриті булатом.

Навколо церкви встановлені камери відеоспостереження. Біля бічного входу на стіні розмістили пам'ятну кам'яну таблицю: "Від вдячних ворохтянців до 110-річчя народження о. М. Куницького (1897-1965). З 1932 по 1944 рік  відбував священичу працю у цій УГКЦ". З південного сходу від церкви є маленька дерев'яна дзвіниця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яремчанська
міська рада
___

Івано-Франківська
область
___

Церква у профіль.  Фото 20.07.2014, Ігор Пунда.
Вигляд недавно збудованої церкви. 1930-і рр. Поштівка з www.allegro.pl
З іншої сторони. 1930-і рр. Фото від Robert Erik з www.facebook.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор