Монастирок
Церква Св. Миколи 1948
Церква на карті.   Фото 4.03.2010.
Попередня церква також з дерева походила з 1708 р. Згоріла в 1941 р. Існуючу збудував у 1944-1948 рр. майстер Йосиф Літовінський. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується на північно західній околиці села, на підвищенні правого берега р.Стир. Хрещата в плані, триверха будівля поставлена на бетонний фундамент. Всі зруби, що утворюють рамена, прямокутні. До вівтаря прилягають дві симетричні квадратні ризниці, до бабинця від заходу - вужчий присінок оббитий бляхою. У західній стіні південного крила нави є бічний вхід.

Церкву оточує піддашшя, оперте на фігурні випусти вінців зрубів. Стіни підопасання відкриті, надопасання і восьмериків - оббиті бляхою (раніше надопасання були шальовані вертикально дошками і лиштвами). Середхрестя нави завершує великий світловий восьмерик, вкритий шоломовою банею з прозорим ліхтарем і маківкою. Гребені дахів вівтаря і бабинця вінчають двоярусні сліпі восьмерики, накриті меншими банями зі сліпими ліхтарями та маківками (подібно до завершення церкви в селі Корсів).

Триярусний іконостас мальований у 1992 році. На захід від церкви розташована висока дерев'яна триярусна, повністю оббита бляхою дзвіниця. За нею простягається цвинтар. На південь від церкви є дерев'яний різьблений хрест, поблизу нього гранітний пам'ятник з написом: "СПОРУДЖЕНО В ЧЕСТЬ 2000-ЛІТТЯ НАРОДЖЕННЯ ІСУСА ХРИСТА від парафіян с.Монастирок та Леонтія-Зубаня".

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор