Букова
Церква Св. Дмитра 1921
Церква на карті.  Фото 9. 08. 2012
Перша згадка про церкву в селі, відомому вже у XV ст., походить з податкового реєстру 1507 року. В інвентарі 1733 року церква відзначена, як стара дерев'яна будівля. З акту візитації старосільського деканату 1761 року відомо, що тодішню церкву в Буковій звели коло 1690 року. Нова дерев'яна тризрубна однобанна церква, зведена з кругляків, постала у 1763 році.

Як подає акт деканальної візитації 1815 року, у церкві не було підлоги, а цвинтар при ній не мав огородження. Відновили споруду в 1892 році, але під час Першої світової війни у 1917 році стара церква згоріла від залишеної запаленої свічки. У 1921 році збудували нову дерев'яну церкву. Зводив її, за словами мешканців, поляк майстер Буклат з Фельштина (сьогодні село Скелівка - моя примітка) з помічником місцевим майстром Дем'яном Медведем.

Завершував будову місцевий мешканець Осип Ганяк. Тоді ж у 1920-х роках встановили новий іконостас. У радянський період церква не була зачиненою. Всередині стіни церкви оббиті картоном у 1975 році і вкриті орнаментальним трафаретним стінописом.

На північ від церкви стояла (сьогодні не існує - моя примітка) ще стара стовпова дзвіниця, зведена 1743 року. Поряд з нею мурують велику триярусну дзвіницю з цегли (2004 р.).

"На прицерковній території можна побачити дві могили. На першій напис: "Тут спочиває бл. п. (блаженної пам'яті - моє доповнення) о. Ілярій Галан Ч.С.В.В. *1868 +1894. Вічная пам'ять". На другій могилі: "Тут спочиває бл. п. о. Лев Манько Ч.С.В.В. *12.ІХ.1878 +25.І.1931. Вічная пам'ять" - моє доповнення.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

В.Ольхом'як, 2004р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор