Церква Вознесіння Господнього 1921
Святиня розташовується на східній околиці села, біля дороги. У 1911 році жителі Черниці хотіли розібрати стару дерев`яну церкву, але проти такого рішення заперечив австрійський уряд, який вказував, що вона має архітектурну цінність. У 1920-х рр. село і місцевий маєток купив інженер Вітольд Стефанус. Саме він надав для будівництва нової церкви землю.
Одноверха, хрестоподібна у плані будівля, до вівтаря якої симетрично прибудовані ризниці, а до бабинця- присінок, об`єднаний із зовнішньою проповідницею. Гребені дахів завершують високі, глухі ліхтарі з маківками. Церква традиційно оточена піддашшям, має гарні різьблені вхідні двері. Найбільш привабливим елементом святині, безперечно, є зовнішній балкон-проповідниця, накритий півкруглим дахом.
Виглядає оригінально і незвично, адже таку деталь на стіні церкви рідко зустрінеш. Парафіяни вирішили зовні храм повністю "модернізувати". Можливо, прикладом стала церква у сусідньому селі Пісочна, з верху до низу закрита пластиком. У Черниці стіни восьмерика бані, схоже, покрили кольоровим профнастилом, а вікна замінили на пластикові. Тепер верх і дахи церкви покриті жовтою блискучою бляхою.
Мені, вважаю, пощастило побачити хоч половину будівлі дерев`яною, адже з часом, очевидно, природний матеріал заховають під штучним. Навколо церкви велике подвір`я, немає цвинтару і високих дерев навколо, тому дуже зручно фіксувати будівлю з усіх сторін.
ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
До ремонту. Фото 25. 02. 2008
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018 Дерев'яні Церкви Західної України | Громик Віктор