Черниця
Церква Вознесіння Господнього 1921
Церква на карті.  Фото 13. 01. 2015, Роман Карвацький.
Святиня розташовується на східній околиці села, біля дороги. У 1911 році жителі Черниці хотіли розібрати стару дерев`яну церкву, але проти такого рішення заперечив австрійський уряд, який вказував, що вона має архітектурну цінність. У 1920-х рр. село і місцевий маєток купив інженер Вітольд Стефанус. Саме він надав для будівництва нової церкви землю.

Одноверха, хрестоподібна у плані будівля, до вівтаря якої симетрично прибудовані ризниці, а до бабинця- присінок, об`єднаний із зовнішньою проповідницею. Гребені дахів завершують високі, глухі ліхтарі з маківками. Церква традиційно оточена піддашшям, має гарні різьблені вхідні двері. Найбільш привабливим елементом святині, безперечно, є зовнішній балкон-проповідниця, накритий півкруглим дахом.

Виглядає оригінально і незвично, адже таку деталь на стіні церкви рідко зустрінеш. Парафіяни вирішили зовні храм повністю "модернізувати". Можливо, прикладом стала церква у сусідньому селі Пісочна, з верху до низу закрита пластиком. У Черниці стіни восьмерика бані, схоже, покрили кольоровим профнастилом, а вікна замінили на пластикові. Тепер верх і дахи церкви покриті жовтою блискучою бляхою.

Мені, вважаю, пощастило побачити хоч половину будівлі дерев`яною, адже з часом, очевидно, природний матеріал заховають під штучним. Навколо церкви велике подвір`я, немає цвинтару і високих дерев навколо, тому дуже зручно фіксувати будівлю з усіх сторін.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
Миколаївський
район
___

Львівська
область
___

До ремонту.   Фото 25. 02. 2008
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор