Новий Острів
Церква Чуда Св. Арх. Михайла 1763
Церква на карті.  Фото 21. 04. 2008
Святиня розташована просто біля дороги. Давніше Новий Острів належав до парафії сусідніх Погірців. За розповідями старших мешканців села, у 1908 році у селі заснували філію головної парафії і того ж року з поблизького с. Конюшки Королівські перенесли стару дерев`яну церкву, збудовану 1763 року.

У період з 1960 по 1989 рр. церква стояла зачиненою. На початку 1990-х рр. розпочали будівництво нового мурованого храму, але дерев`яну церкву залишили до сьогодні діючою.

Тризрубна будівля складається з нави, восьмерик якої накритий шоломовою банею з маківкою, вівтаря і маленького присінку. На південь від церкви стоїть дерев`яна одноярусна дзвіниця. На жаль, уздовж огорожі церковного подвір`я щільним рядом ростуть дерева, які заваджають якісно зафіксувати будівлю.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Самбірський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор