Берлин
Церква Св. Параскеви 1933
Церква на карті.   Фото 15.03.2011.
Відомо напевно з письмових джерел, що в 1879 р. тут збудовано нову, теж дерев'яну церкву, бо стара вже перебувала в непридатному до використання стані. У 1906 р. за проектом архітекта Василя Нагірного зведена (знову ж таки з дерева) новіша, більша церква. Це була велика гордість жителів села. Будівля нагадувала церкву, поставлену за проектом цього ж архітекта в селі Тур'я, Буського району, яка збереглася дотепер.

Під час Першої світової війни через Берлин проходила лінія фронту, і церкву було зруйновано. Одразу ж на її місці селяни поставили тимчасову каплицю, а в 1933 р., як свідчить напис на арці під хорами, старанням о. Струмінського завершено будівництво нової величавої церкви. Будівництво здійснили майстри батько і син Літовінські зі села Щуровичі за проектом архітекта Євгена Нагірного.

Іконостас аркової побудови чотириярусний 1960-х рр. На південний захід від церкви знаходиться мурована стінового типу дзвіниця з 1990 року. Перед церквою два високі деревяні хрести, на одному з них є дата "1937". Церква в користуванні громади УГКЦ.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор