Ракобовти
Церква Успіння Пр. Богородиці 1937
Церква збудована в 1937 році майстром Іваном Гачкевичем. Правда є ще один рік - 1918-й, який приписують церкві. Важко сказати, що було цього року. До 1939 р. її покровителями були наслідники Людвика графа Бадені з м. Буська. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована в селі, на похилому лівому березі р.Західний Буг, поблизу дороги. Це хрещата в плані будівля з вкороченими боковими раменами нави, гранчастим вівтарем з ризницями з обох боків, який прилягає зі сходу до вівтаря і вужчого присінку при західній стіні бабинця. Будівля оточена широким піддашшям, яке опирається на фігурні випусти вінців зрубів. Стіни підопасання з відкритого зрубу, надопасання - шальовані вертикально дошками і лиштвами.

Середхрестя нави завершує оббитий бляхою світловий восьмерик, вкритий високою шоломовою банею з ліхтарем та маківкою. Такі самі ліхтарі (тільки сліпі) завершують гребені дахів над вівтарем, боковими раменами і бабинцем. На південний захід від церкви знаходиться дерев`яна двоярусна квадратова в плані дзвіниця, накрита пірамідальним дахом. На прицерковній території знаходиться старий пам'ятник відомого українського стигматика Степана Навроцького (1922-1944) і новий, праворуч вхідної брами.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Буський
район
___

Львівська
область
___

Церква на карті.   Фото 18.11.2008.
Вид на іконостас.   Фото Назара Ланька, 16.08.2009.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор