Тур'я
Церква Свв. Кузьми і Дем'яна 1891
Церква на карті.   Фото 15.01.2009.
Церква збудована у 1891 р. за проектом відомого архітекта Василя Нагірного, очевидно, на місці попередньої деревяної церкви. До 1939 р. покровителем існуючої церкви був доктор Михайло граф Боворовський. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована на схилі північно східної околиці села, при дорозі до с. Гутисько-Тур'янське, біля цвинтара. Прилегла територія частково оточена низьким кам'яним муром. Велика, хрещата в плані, триверха будівля на камяному фундаменті. Складається з квадратової в плані нави, до якої з обидвох сторін пилягають бокові рамена і трохи вужчих прямокутних вівтаря та бабинця. До вівтаря з півночі прибудована велика ризниця, а до бабинця від заходу - невеликий рівноширокий присінок. Оточена піддашшям, яке опирається на профільовані вінці випустів зрубів.

Стіни підопасання вертикально шальовані дошками, надопасання по останньому ремонті оббили пластиком. Усі вікна в церкві також замінили на пластикові. На ву на четверику завершує світловий восьмерик з одним заломом, вкритий шоломовою банею з високим ліхтарем і маківкою. Аналогічне завершення тільки менших розмірів влаштовано над вівтарем та бабинцем. На захід від церкви збереглася дерев`яна двоярусна квадратова в плані дзвіниця, накрита пірамідальним дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд у 1970-х роках.   Фото В. Ольхом'яка.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор