Сновичі
Церква Св. Миколи 1906
Церква на карті.  Сучасний вигляд.  Фото 2008 р., Олег з www.1ua.com.ua
Церква зведена у 1906 році за проектом відомого архітектора Василя Нагірного. Кажуть, що на початку 2000-х рр. завалилася центральна баня храму. Її за власними розрахунками відновив талановитий місцевий майстер, сьогодні покійний Ярослав Дідула. У 2007 році розпочали зовнішній ремонт будівлі. Церква у користуванні громади УГКЦ(?).

Розташована у центрі села, на схилі, нижче цвинтара. Велика хрещата в плані триверха церква на високому кам'яному фундаменті. До центрального квадратового в плані зрубу нави з півночі та півдня прибудовані гранчасті бокові рамена, зі сходу - гранчастий вівтар, до якого з обох сторін прилягають ризниці, а з заходу - прямокутний бабинець з рівношироким присінком.

Церкву опоясує піддашшя на випустах фігурних вінців зрубу. Стіни були вертикально шальовані дошками і лиштвами, з восьмериків їх почали оббивати новими дошками, покриття дахів замінювали новою цинкованою бляхою. Церкву завершують три світлові восьмерики (над навою більший), вкриті великими цибулястими банями, які вінчають світлові ліхтарі з маківками. Круглі вікна у восьмериках замінили пластиковими.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Під час ремонту.  Фото 9. 07. 2007
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

Вид на церкву в 1917 році.  Фото з www.ebay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор