Жиричі
Церква Покрови Пр. Богородиці 1916
Церква на карті.   Фото 4. 10. 2012 року, з www.board.lutsk.ua
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Історичні згадки про давню церкву в Жиричах походять з XVIII ст. За переказами це була невеликих розмірів святиня збудована з дерева, яку в другій половині ХІХ ст. розширили добудовою бічних рамен до нави і тоді ж встановили новий іконостас.

Не відомо, що сталося з цією церквою, але вже на початку ХХ ст. парафіяни почали будівництво нової, ще більшої дерев'яної церкви, яку закінчили у 1916 році, під час Першої світової війни. Церква була постійно чинною з часу зведення. Святиня найбільша за розмірами серед давніх церков з дерева у Ратнівському районі. До жодних пам"яток архітектури не належить, в користуванні православних МП.

Церква стоїть в центрі села, напроти школи. Велика хрещата в плані одноверха, зведена за типовим єпархіяльним проектом. До вівтаря має прибудовані ризниці, да нави з півночі та півдня прилягають вужчі бічні рамена, при західному фасаді бабинця - дерев'яна триярусна дзвіниця. В стінах бічних рамен нави є додаткові входи до церкви. Чотири вежечки з маківками підкреслюють кути даху нави. Зовні церква ремонтована. В інтер'єрі простора, є настінні розписи.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Ратнівський
район
___

Волинська
область
___

Вид зі сторони іконостасу.  Фото ? року, з www.vv-orthodox.org
З іншої сторони.  Фото 23. 07. 2014 року, з www.board.lutsk.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор