Заплатин
Церква Різдва Пр. Богородиці 1929
Церква на карті.  Фото 5. 10. 2018, Микола Воєвода.
З вигляду місцева церква невелика, адже збудована на поч. XIX ст. Її у 1928 р. купили в с. Побук, Сколівського району і поставили на місці попередньої церкви, яку могли зруйнувати під час військових баталій 1914-1917 рр. У 1929 р. церкву перебудували. Востаннє зовні ремонтована у 2010-х роках. Пам'ятка архітектури місцевого значення. В користуванні греко-католицької громади.

Церква розташовується на початку села, біля дороги, тому не потрібно її шукати.  Вона тридільна, одноверха, поставлена на кам`яний фундамент. Сліпий, високий восьмерик накритий шоломовою банею, яку завершує глухий ліхтар з маківкою. Гребені дахів бабинця та вівтаря мають аналогічні ліхтарі з маківками, але набагато меншого розміру.

Тільки я побачив церкву - зрозумів: не вистачає ще однієї частини, а саме традиційно прибудованої ризниці. Виявляється, її об`єднали в одну ширину з вівтарем і зробили вхід з південної сторони. Будівля оточена не широким піддашшям, яке над головним входом утворює двосхилий дах опертий на металеві труби. Верх церкви, дахи і піддашшя тепер перекриті блискучою бляхою. Стіни, без будь-яких прикрас, вертикально шальовані фарбованими дошками.

Тільки арочні вікна (тепер металопластикові), мінімально збагачують скромний вигляд церкви. На північний-захід від неї стоїть триярусна дзвіниця, а з південної сторони, біля дороги, розташований цвинтар.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
До останнього ремонту.  Фото 6. 03. 2008