Бронники
Церква Покрови Пр. Богородиці 1929
Церква на карті.   Фото 25.07.2015, Сергій Трохимець.
Попередня до існуючої дерев'яна церква походила з 1754 року. Потреба будівництва нової дерев'яної церкви настала у 1833 році. Через десять років громада зробила другу спробу звести нову церкву. Постанова про будівництво нової кам'яної церкви з'явилася у 1854 році. Очевидно, справа не пішла, адже знову розпочали збір коштів на спорудження святині щойно після Першої світової війни, у 1922-1923 роках.

28 серпня 1927 року відбулася історична подія - біля старої церкви урочисто заклали перший камінь фундаменту під будову нової дерев'яної церкви. 9 січня 1929 року рівненський протоієрей Миколай Рогальський освятив новозбудовану церкву на Покрови Пр. Богородиці. Будівництво здійснювалося за проектом українського архітекта Сергія Тимошенка, під наглядом Франца Антоновича Хоцяновича. Тепер церква в користуванні УПЦ Московського Патріархату, пам'ятка архітектури місцевого значення.

Церква розташована у північно східній частині села, 230 метрів на захід від траси, між забудовою. Безперечно цікава зовні церква з виразним силуетом. Найбільша висота храму - 24 метри. Центральна частина церкви - велика нава, до якої з півночі і півдня прибудували маленькі ганки. По осі до нави зі сходу і заходу прилягають відповідно вівтар (при якому є захристії) і бабинець, до якого з заходу прибудували невелику вежу-дзвіницю. Саме завершення цієї дзвіниці різко контрастує з плавними обрисами завершення верхів над бабинцем, навою і вівтарем.

ЛІТЕРАТУРА: Олександр Цинкаловський. Стара Волинь і Волинське Полісся. Краєзнавчий словник - від найдавніших часів до 1914 року. - Т. 1. - Вінніпеґ: Накладом Товариства "Волинь", 1984.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид з півночі.  Фото 1.05.2015, Сергій Трохимець.
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

Вигляд у 1940-х роках.  Джерело фото не збережене.
Вид з півдня.  Скріншот з youtube відео, авт. Михайло Наумець, 2017 р. Знято дроном.
Вид зверху.  Скріншот з youtube відео, авт. Михайло Наумець, 2017 р. Знято дроном.
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................