Блюдники
Церква Різдва Пр. Богородиці 1929
Попередня деревяна церква була збудована в 1882 р. і освячена в 1890 р. Згоріла в 1916 році. До 1927 р. богослужіння відправляли у тимчасовому бараку. Існуючу деревяну церкву закінчили будувати в центрі села в 1929 році. Її фундатор - активний громадсько-політичний діяч села о. Володимир Самотулка, який був парохом с. Блюдники з 1925 до 1967 рр. В історії церкви фігурує 1932 рік. До 1939 р. була парафіяльною. У післявоєнний час церква постійно діюча.

У 2007 р. розпочали зовнішній ремонт церкви - повністю замінили конструкції і покриття верхів церкви, стіни оббили пластиком. Церква особлива тим, що має два іконостаси. Головний іконостас виготовлений у 1912 році і належав деревяній церкві зі с. Селище (знаходилося на північний захід від Блюдників - моя прим.), яке виселили у 1950 р.

Мешканці Селища встигли демонтувати іконостас і передали на збереження до церкви в Блюдниках, у якій згодом його встановили на постійно. Церква в користуванні громади УГКЦ. На південь від церкви розташована дзвіниця - деревяна квадратова в плані триярусна, стіни якої оббиті пластиком, вкрита низьким восьмибічним дахом з ліхтарем і маківкою на вершині.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006. Інформація з відео сюжету ТРК "РАЙ".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви і дзвіниці під час ремонту в 2009 р. Автор фото stm.dp.ua, з www.panoramio.com.
Вид на іконостас. Прінтскрін з відео сюжету ТРК "РАЙ" www.trkrai.com.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор