Уторопи
Церква Св. Арх. Михайла 1929
Місцева церква згадується в документі 1680 року. Замість неї в першій половині XVIII ст. постала наступна дерев'яна церква. Трохи більше ніж за сто років громада збудувала нову церкву, також з дерева. Наприкінці XIX ст. вона згоріла від блискавки. Щойно у 1929 році постала нова церква, яка збереглася сьогодні.

Згідно написів на пам'ятній таблиці, церква електрифікована у 1978 році, мальована у 1988 році, паркет укладений у 1990 році. Церква наймолодша за віком серед старих дерев'яних церков, які збереглися на Косівщині. В наш час в користуванні православної громади (УАПЦ) Утороп.

Розташована на південь від центральної частини села, при дорозі, біля забудови, на схилі. Типова за плануванням для цього району святиня завершена одним верхом. Над опасанням стіни під бляхою, під опасанням - з відкритих брусів зрубу. Бічний вхід до церкви з півдня до нави. Дерев"яна триярусна дзвіниця стоїть з півночі від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.  

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 17. 08. 2014, Ігор Пунда.
Косівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор