Черемошна
Церква Чуда Св. Арх. Михайла 1930
У XVIII ст. в селі Ферескуля (історична назва села) вже існувала церква. Наступна, також церква з дерева, збудована у 1825 році. Існуюча сьогодні дерев'яна церква постала у 1930 році. Була парафіяльною. Дахи і бані відразу покрили бляхою. До 1965 року, коли церкву офіційно зачинила радянська влада, богослужіння тут проводили 1-2 рази в рік, бо громада не мала постійного священика. Сьогодні церква належить до пам'яток архітектури національного значення (охоронний № 1151-Н).

Церква розташована в центрі села, на пологому схилі біля цвинтаря. Великих розмірів, хрещата в плані, має один верх. Вівтарем орієнтована до північного сходу. На осі церкви до вівтаря прибудована рівноширока захристія, до бабинця - вужчий прямокутний присінок. Також до церкви є бічні входи у коротких стінах бічних рамен нави. Будівля оточена широким піддашшям. Під опасанням стіни з відкритого брусу, над опасанням - шальовані вертикально дерев"яною вагонкою.

Цікаво, що на блясі, якою оббиті стіни вгорі церкви, майстри вичеканили дві дати над назвою храму: "1151-1872". Перша дата це - охоронний номер пам'ятки, друга - дата освячення попередньої дерев'яної церкви. Дерев'яна дзвіниця не збереглася. Поблизу церкви спочиває о. Лонгин Билинкевич (1842-1898) - греко-католицький парох, "посідатель золотого креста заслуг з короною".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Верховинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

1980-і роки. Фото з "Памятники градостраительства и архитектуры Украинской ССР"
Акварель Антіна Вариводи. 1930 рік. З www.picasaweb.google.com/myronmycio
Вид на інтер'єр церкви з хорів. Фото з www.asdev.com.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор