Малнівська Воля
Церква Покрови Пр. Богородиці 1928
Церква на карті.  Фото 28. 03. 2008
Є згадки, що в селі колись існував монастир. Перший дерев`яний храм, про який відомо, був збудований у 1630 році. Через п`ятдесят років йому надав привілей король Ян III Собєський. Церкву відновлювали у 1880-х рр., а після першої світової війни вона занепала. У 1928 році на її місці збудували нову дерев`яну церкву.

Вона стоїть у центрі села, біля вулиці. Будівля хрещата у плані з прибудованими до вівтаря ризницями, а до бабинця присінком. На світловому восьмерику середхрестя нави стоїть цибуляста баня, завершена прозорим ліхтарем з маківкою. Такої ж форми ліхтарі з маківками влаштовані на гребенях дахів вівтаря, бабинця і крилосів нави. Церква оточена вузьким піддашшям, яке виконує скоріше символічну роль.

Варто зауважити, що ризниці мають тригранні надбудови з маленькими півкруглими вікнами - такої конструкції я раніше не зустрічав. Будівля вдало пофарбована: на фоні темнішого коричневого білим виділено обводи вікон, дверей, кути дерев`яних конструкцій і сухарики (ряди декоративних прямокутних виступів на карнизі). З південної сторони великого церковного подвір`я ростуть декілька високих дерев, але з інших сторін святиню зручно оглядати.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор