Йосипівка
Церква Прсв. Тройці 1936
Церква на карті.   Фото 29.06.2012 р.
Не відомо, що сталося з попередньою церквою в селі (можливо, знищена у першій світовій війні). Церква з дерева, яка сьогодні розташована при головній дорозі села Йосипівка була куплена в селі Годів (сьогодні Зборівського р-ну.) в 1928 році. За іншою версією церкву також купили, але в 1910 році в селі Розгадів. А згідно таблиці, яка висить на стіні храму, він збудований в 1936 році.

Сьогодні будівлю використовують греко-католики. Вона утворює хрест у плані, має один верх, стіни шальовані вертикально фарбованими дошками. Дзвіниця, зрозуміло, кам'яна, стінового типу на три арки, які зайняті дзвонами.

17 квітня 2014 року церква горіла - полум'я знищило іконостас, пристіл, ікони, пошкодило верхню частину будівлі храму, але пожежникам вдалося врятувати церкву від цілковитого руйнування.

Інфо про церкву з видання "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм". Тернопіль: ТОВ "Новий Колір", 2014 - 520 с.

" Храм було збудовано у 1936 році, і з того ж року його освятив єпископ Никита Будка. Ймовірно, парафію утворена на початку ХХ ст. До 1946 року вона належала до УГКЦ. З 1946 р. по 1987 р. церкву закрила державна влада. У 1987-1991 рр. парафія і храм належали до РПЦ (Російської Православної Церкви). У 1991 році парафія і храм - знову в лоні УГКЦ".

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

Інтер'єр. З "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм".
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор