Суходіл
Церква Покрови Пр. Богородиці 1928
Церква на карті.  Фото 29. 10. 2011, Роман Карвацький.
Дерев`яну церкву з 1928 року побачите в кінці села, неподалік дороги. Без сумніву, храм вражає своїми формами і розмірами. Уперше я побачив дерев`яну церкву, що має сім (а не три, як звичайно) верхів. І не простих, а багатоярусних. Найвищий з них, над навою, завершений великим хрестом, немов підпирає сіре зимове небо. Збагачують силует церкви чотири найменші верхи, поставлені на високих восьмериках.

На фоні темного кольору стін яскраво виділяються арочні потрійні вікна. Навколо стін бабинця крита галерея, яка завершенням повторює контури вікон. Частину її огорожі замінили на металеву, яка зовсім не підходить до сусідніх з нею дерев`яних балясин. Також стіни підопасання бабинця зашалювали дерев`яною вагонкою. Біля вхідних дверей висять цікаві розп`яття, на яких фігури Ісуса Христа дуже не подібні одна на одну.

Незвично виглядають прикраси по кутах фронтонів церкви у вигляді променів жовтого кольору. Подібні речі довелося бачити на церкві у м. Пустомити-Лісневичі. Колір стін храму такий, як дерев`яної церкви у недалекому селі Лопушна. Якщо б він був світлішого тону, то, мабуть, церква не сприймалася так ефектно, як сьогодні. Святиня в плані тризрубна, з невеликими виступами зі стін нави, тригранним завершенням вівтарної частини, а також симетрично прибудованими до вівтаря ризницями.

Будівля стоїть на високому кам`яному фундаменті. Варто зауважити, що церква головним входом незвично розташована до сходу. Це продиктовано напрямом схилу і дорогою, яка проходить на схід від святині. На щастя, її не оточують високі дерева, які не дозволяють повністю оглянути церкву. Святиня зовні ремонтована в кінці 2000-х років - тоді перекрили булатом всі верхи і дахи церкви. Цвинтаря поряд немає. В північно-східному куті церковного подвір`я розташована триярусна дзвіниця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Перемишлянський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
Попередній вигляд.  Фото 20. 02. 2008
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор