Годів
Церква Св. Арх. Михайла 1928
Церква на карті.   Фото 20.10.2013 р., Іван Шевців.
Ця красуня в стилі українського модерну збудована в західній частині великого села Годів в 1928 р. Церкву запроектував відомий на той час архітектор Олександр Лушпинський. Хрещатий в плані одноверхий храм постав там, де існувала попередня парафіяльна церква Св. Арх. Михайла з 1700 року, яку 1928 року продали до с. Йосипівка (сьогодні також Зборівського району). З 1989 року церквою в Годові користуються греко-католики.

Чим незвична деревяна церква в Годові? Її вівтар орієнтований на південь, на кутах бабинця влаштовані восьмибічні вежі, які, як і верх над навою, вкривають багатоярусні бані. На час відвідання годівського храму його стіни були такими, як під час будівництва.

Будівля насправді велика, можливо, одна з найбільших серед деревяних церков у районі, але гармонійні пропорції вирівнюють розміри церкви. Шкода, що не збереглася до сьогодні деревяна дзвіниця. Парафіяни збудували муровану, стінового типу на три арки.

Ось що прочитаєте про церкву у книзі "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм". Тернопіль: ТОВ "Новий Колір", 2014 - 520 с.

"Храм збудовано у 1936 році, освятив його єпископ Никита Будка. Розпис церкви у 1969-1970 р. виконав та виготовив іконостас у 1981-1982 рр. художник Микулишин з м. Бережани."

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

Вид на іконостас церкви.   Фото 17.07.2013, Іван Шевців.
Вигляд до зовнішнього ремонту.  Фото 29.06.2012 р.
Розписи купола.   Фото 17.07.2013, Іван Шевців.
Зображення церкви на картині.   Фото 17.07.2013, Іван Шевців.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор