Маркопіль
Церква Вознесіння Господнього 1930-і рр.
Церква на карті.   Фото 31.03.2011.
За переказами, в Маркополі за ставом на горі під гаями, що біля села Межигори, давніше існувало село Ретвяни, в якому був монастир. Після татарських набігів залишилась від села лише церква Вознесіння Христового. Попередня до існуючої церква була збудована в 1749 р. Про неї написано у виданні "Городок Маркополь" надрукованому в 1871 р. у Львові: "пів четверті милі від Маркополя, за ставом, на горі під гаями, є друга, дуже убога, стара, спорохніла, по давньому вкусу вибудована церква Вознесіння, з чудотворною іконою Пресвятої Богородиці. В церковці немає іконостасу, царських воріт".

Деякий час церква виконувала функції парафіяльної церкви по спаленні останньої в містечку Маркопіль. Нову ікону Пр. Богородиці намалював для існуючої церкви маляр Осип Курилас. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Церковця знаходиться за селом (як, наприклад, цер. св. Василя в селі Велика Білина), на південь, на пагорбі посеред цвинтара, на якому багато кам'яних надгробків з ХІХ ст. Однонавова, одноверха, з гранчастою вівтарною частиною до якої з півночі прибудована ризниця. Оточує церкву невелике піддашшя на приставлених кронштейнах. На західному фасаді над входом - невеликий балкон.

У південній стіні є бічний вхід. Стіни вертикально шальовані дошками і лиштвами. На гребені багатосхилого даху ближче до східного краю здіймається світловий восьмерик оббитий бляхою, вкритий банею з  ліхтарем та маківкою. По ремонті усі покриття дахів замінили новою бляхою.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас.   Фото з www.pilgrimage. org.ua
.........................................................................................................................................................................................................................................................
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор