Бояничі
Церква Перенесення Мощей Св. Миколи 1910
Церква на карті.   Фото 17.06.2010.
Новозаснована дочірня церква (каплиця) збудована у 1910 р. Українське населення Боянич виселене у 1946 р., повернулося в 1955-1957 рр. Церква була зачинена з 1961 по 1989 рр. Парох з Боянич з 1955 по 1962 рр. приїжджав до церкви сусіднього Савчина для богослужінь. 30 травня 2010 року парафіяни святкували перший столітній ювілей своєї святині.

Церква розташовується в селі, на роздоріжжі вулиць. На поч. 1990-х рр. навколо святині росли дерева. Тризрубна одноверха незвично низька будівля, до вівтаря якої з обидвох сторін прибудовані ризниці, а до бабинця від заходу - рівноширокий присінок. До речі, на фото з 1992 р. його не було - над головним входом тоді був двосхилий дашок на деревяних стовпах.

Церкву оточує піддашшя. Стіни під ним складаються з горизонтальних брусів зрубу, над піддашшям вертикально шальовані дошками з лиштвами. Вікна церкви зроблені на висоту стін між піддашшям та карнизом. Наву завершує низький восьмерик, накритий банею з ліхтарем та маківкою.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокальський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор