Рачин
Церква Різдва Пр. Богородиці 1928
Церква на карті.   Фото ? року, з www.gorokhivblag.com.ua
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Попередня до існуючої дерев'яна церква в Рачині побудована невідомо ким і коли. Найчастіше згадують XVIII ст. будови. Це була дерев'яна з чотирма куполами і дзвіницею церква. Переказують, що згоріла на початку 1920-х років (на військовій карті 1923 року церка в селі не позначена). Громада незабаром розпочала зведення нової невеликої дерев"яної церкви, яке закінчили у 1928 році.

Також переказують, що в 1944 році фашисти замінували святиню, в якій ховалися місцеві селяни і намагалися підірвати, але їм це не вдалося. Була зачиненою з 1962 до 1989 року. Після оновлення відновили богослужіння. Не є пам'яткою архітектури. В користуванні православної громади МП. Місцеві старожили переконують, що колись на краю цвинтаря стояла ще одна церква (каплиця?), знищена в Першій світовій війні.

Церква розташовується недалеко на північний схід від центру села, на березі потоку. Довга і приземиста тридільна святиня, більше подібна до розбудованої каплиці. Дзвіниця надбудована над великим присінком. На гребені двосхилого даху нави влаштували восьмерик з низькою банею. До вівтаря зі сходу ймовірно прибудована маленька захристія. Зовні церква нічим не цікава.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Горохівський
район
___

Волинська
область
___

Вид на іконостас.  Фото ? року, з www.gorokhivblag.com.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор