Скорики
Церква Св. Івана Богослова 1700
Церква на карті.   Фото 1.06.2015 р., Ігор Пунда.
Чи був в селі Скорики Богдан Хмельницький? Перекази говорять однозначно "так". Великий гетьман разом з козаками в 1649 р. перед походом на Збараж навіть заходили до місцевої деревяної церкви, якої не існує. Ймовірно, на її місці збудували храм з дерева, який збережений до сьогодні. Це сталося в 1700 році (інші дані свідчать про 1744 рік або про XVII ст.).

Наприкінці 1980-х рр., коли церкви передавали в користування громадам, святиню в Медині, яка була під охороною держави як "пам'ятка архітектури національного значення", отримали православні. Церкву почали реставрувати і частково її перебудували в 1989-1991 рр. Можливо, з того часу гонтові дахи не ремонтували, бо тепер вони протікають.

До речі, церква в цьому селі одна з чотирьох(?) повністю деревяних в Тернопільській області. Правда, велика ризниця прибудована до вівтаря з північної сторони покрита залізом. У церкві збережений оригінальний іконостас з XVII ст., гроші на реставрацію якого виділили в 2000-му році, після того як церкву відвідав колишній Президент Леонід Кучма. Муровано-деревяна триярусна надбрамна дзвіниця знаходиться на захід від церкви. Храм варто один раз побачити, аніж сто разів про нього читати.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Підволочиський
район
___

Тернопільська
область
___

Оригінальний іконостас. Фото 8.03.2012 р., Роман Бречко.
Вигляд церкви у 1960-х роках. Фото з www.alyoshin.ru
А такою запам'ятали церкву в 1920-х роках. Фото з www.fototeka.ihs.uj.edu.pl
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор