Тустань
Церква Св. Василя Великого 1936
Попередня деревяна церква, яка була розташована в селі Семаківці (сьогодні частина с. Тустань) мала титул Воскресіння Христового, знищена під час першої світової війни. В 1925 р. в Тустані збудували тимчасову деревяну каплицю, а будівництво існуючої церкви закінчили в 1936 р. Була філіальною. Церквою користується громада УГКЦ.

Розташована в південно східній частині села, поблизу озера, біля вулиці. Хрещата в плані триверха будівля з чималими прибудовами. По центрі - квадратова в плані нава, завершена світловим восьмериком, вкритим банею з ліхтарем і маківкою. Зі сходу до нави прилягає рівноширокий гранчастий вівтар, восьмерик якого також вкритий банею увінчаною ліхтарем з маківкою. З півночі і півдня прилягають прямокутні бічні рамена (у північному є бічний вхід), які завершують гранчасті стіни, вкриті низькими банями з маківками на вершинах.

З заходу існує рівноширокий прямокутний бабинець, завершений аналогічно до вівтаря. До бабинця по осі прибудований вужчий прямокутний присінок. У проміжках між бічними раменами, бабинцем і присінком по обидві сторони зробили великі зашклені ганки, через північний є головний вхід до церкви, а двері присінку не чинні. Оточує церкву піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. Під опасанням стіни зберегли з відкритих фарбованих брусів зрубу, над опасанням - шальовані вертикально дошками і лиштвами. На північний захід від церкви знаходяться поруч дві дзвіниці: стара деревяна квадратова в плані триярусна вкрита пірамідальним дахом і нова цегляна двоярусна вкрита банею, яку вінчає ліхтар з маківкою.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006. Інформація з відео сюжету ТРК "РАЙ".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на церкву з півночі. Фото 1941 рік, з www.ebay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор