Нова Кам'янка
Церква Успіння Прпд. Теодозія Печерського 1627
Церква на карті.   Фото 4. 06. 2017, Роман Гарасим.
У 1866 році в Нову Кам`янку з містечка Угнів перенесли розібрану стару дерев`яну церкву, збудовану коло 1627 року і зібрали на новому місці у 1867 році. 16 травня 1867 року в селі було урочисто відкрито церкву Святого Теодозія Печерського. З того часу в цей день у Новій Кам`янці щорічно відзначають храмовий празник, який в народі називають Свободою (або ж Слободою), оскільки відкриття святині було приурочене до чергової річниці скасування панщини в Галичині.

У 1880 році церкву відновлено. Парафію в Новій Кам'янці відкрили в 1883 році. До того в церкві Теодозія Печерського правили службу священики з сусідніх церков. Першим парохом парафії в Новій Кам'янці став о. Віктор Сиротинський (1.03.1856 - 6.12.1925). З 1961 по 1982 рр. стояла зачиненою. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Дерев`яна церква розташована в центрі села, на північ від нової мурованої. Тризрубна одноверха видовжена в плані будівля. Складається з квадратової в плані нави, вужчого гранчастого вівтаря зі сходу і також вужчого прямокутного бабинця від заходу. При вівтарі добудовано зі сходу прямокутну захристію, а при бабинці з заходу - рівноширокий присінок. Стара частина церкви оточена опасанням на деревяних колонах, перерваним в місці прилягання присінку і захристії.

Стіни церкви шальовані вертикально дошками, а восьмерика - оббиті цинкованою бляхою. Стіни четверика надопасання нави з одним заломом завершені високим світловим восьмериком, вкритим низькою шоломовою банею, увінчаною світловим ліхтарем з маківкою. Вівтар, захристія, бабинець та присінок вкриті двосхилими причілковими дахами з острішками. Їх гребені сягають верху четверика залому. На південний захід від церкви розташована потужна мурована стінна дзвіниця з трьома арковими прорізами для дзвонів, а на південний схід - дерев`яна каплиця. Вхід на прицерковну територію з заходу через муровані накриті ворота.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд на поч. 1990-х рр.   Фото з www.pslava.info
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
До оновлення. Фото 3. 07. 2008.