Горішнє
Церква Різдва Св. Івана Хрестителя 1867
Церква на карті.  Фото 1. 04. 2009
Церква зведена у 1867 році, очевидно, на місці давнішої дерев'яної. У 1910-х рр. церква ще була вкрита гонтами. Присінок прибудований у 1990-х рр.(?). Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується на рівній ділянці, при дорозі, посеред села. Хрещата одноверха. Складається з трьох квадратових у плані зрубів (до нави прилягають дуже вкорочені бічні рамена), орієнтованих вівтарем на північний схід. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці (західна більша), вкриті двосхилими дахами, а до бабинця - великий рівноширокий ганок, також вкритий двосхилим дахом.

Бічний вхід до церкви існує у східній стіні бабинця. Стіни церкви шальовані вертикально дошками. Світловий восьмерик на середхресті нави вкритий низькою банею, яку вінчає ліхтар з маківкою. Менші ліхтарі з маківками вінчають гребені двосхилого причілкового даху бабинця і трисхилого вівтаря. На південь від церкви стоїть деревяна двоярусна квадратова в плані дзвіниця з великими голосниковими отворами, вкрита наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
Поштівка з видом церкви (ліворуч) у 1915 р.  З www.allegro.pl.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор