Липовець
Церква Успіння Пр. Богородиці 1883
Церква на карті.  Фото 12. 08. 2008.
З історії відомо, що перша церква у селі була збудована у 1636 році. У 1883 році освячено наріжний камінь під нову будівлю, яка збудована стараннями священника Івана Отта майстрами, ймовірно тими ж і за тим проектом, що й церкви в недалеких селах Коханівка і Свидниця і освячена наступного року, як свідчить зроблений у 1996 році напис на західній стіні бабинця справа від дверей (напис повторили зі старого, який приховали під час ремонту): "Сей храм основан 19 квітня 1883 р. Посвящен 15 серпня 1884 р. за бс о. ї. Зіять Отто".

До другої світової війни церква у Липовці, як і 14 парафіяльних та 5 філійних церков належала до Любачівського деканату. Після війни в Україні залишилась тільки одна парафіяльна святиня. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована в центрі прикордонного села, на рівній ділянці. Будівля тризрубна одноверха. До гранчастого вівтаря з півночі та півдня прибудовані ризниці, до бабинця від заходу - вужчий присінок. Стіни бабинця і нави оточені піддашшям, шальовані деревяною вагонкою "під ялинку". Так само оббиті стіни вівтаря і ризниць, тільки присінок шальований вертикально дошками і лиштвами.

Наву завершує широкий карниз і вкриває чотирисхилий дах, на який поседжена баня, увінчана ліхтарем і маківкою. Вівтар вкритий п'ятисхилим дахом, а бабинець - двосхилим причілковим. На південний-захід від церкви знаходиться дерев`яна двоярусна стовпової конструкції дзвіниця, збудована у 1929 році майстром Бохором з села Вислобоки (за словами мешканців села).

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор