Ковиничі
Церква Преображення Господнього 1867
Церква на карті.  Фото 4. 08. 2009
Церква розташована між сільських будинків, на пологому схилі. Найдавніші відомості про місцеву святиню походять з 1507 р. Існуюча дерев`яна церква збудована у 1867 р. на місці давнішої, теж дерев`яної. Стояла зачиненою у 1961 - 1989 рр. У 1991 р. добудували бокові рамена і ліквідували опасання, яке оточувало церкву.

Вона тризрубна, одноверха. За незалежності України значно змінили її планування: про добудовані бічні рамена нави згадував, бабинець видовжили рівноширокою прибудовою, яка знищила оригінальний вхід. Стіни новоутвореного об`єму потинькували розчином і накрили спільним двосхилим дахом. До вівтаря з півдня прибудована ризниця (чи є з півночі - не бачив).

Стіни бокових крил нави, кожне з яких має вхід, вертикально шальовані дошками і накриті трисхилими дахами. Середхрестя нави на дуже низькому восьмерику (стіни покриті пластиком) накрите шатровим дахом з новенькою оцинкованою бляхою, увінчаним ліхтарем та маківкою. Гребені дахів бабинця і вівтаря завершені малими восьмериками (також покриті пластиком) з таким же накриттям, тільки меншого розміру.

На південний-захід від церкви розташована дерев`яна двоярусна дзвіниця з підсябиттям на другому ярусі, накрита пірамідальним дахом. Її стіни як були так і залишилися вертикально шальовані дошками з лиштвами. Тепер про цегляну огорожу. Обабіч вхідних воріт у нішах встановили два зображення: ліворуч Пр. Богородиці з ангелами, праворуч - Ісуса, також з ангелами. На кожному образі чомусь по шість ангеликів, а їх обличчя, склалося враження, змальовані з учнів початкових класів.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Самбірський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор