Межигір'я
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1912
Перша, відома з документальних джерел, церква Введення Пр. Богородиці в селі була збудована в першій чверті XVIII ст. В Національному музеї у Львові зберігається ікона "Страшний суд", намальована до місцевої церкви у 1720 р. малярем Марком Доможирським. Ймовірно, мальована ікона була до щойно виставленої церкви. У 1868 р. на її місці збудовано нову, теж деревяну будівлю бойківського типу.

Це була оригінальна тризрубна триверха споруда, яку не дивлячись на протести консерваційного уряду, розібрали у 1937 р. За місцевим переказом, у 1912 р. на новому місці поставили новий, існуючий храм, перенесений з села Мохнатого, зведений у 1794 р. майстром Гнатом Хитрилом. У 1960-1989 рр. церква стояла зачиненою, мешканці не позволили перетворити її на клуб. Відновлена після відкриття для богослужінь, а у 2001 р. ззовні ошальована пластмасовою вагонкою. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Розташована на схилі гори, при сільській дорозі до села Багнувате. Стара церква стояла на сільському цвинтарі на протилежному схилі, за потоком і дорогою. Ймовірно, при складанні церкви на новому місці дещо змінено форму верхів та прорізів вікон. Це тридільна будівля, квадратові зруби (нава ширша) якої розташовані по осі схід-захід. При вівтарі з півдня розташована невелика прямокутна захристія.

Верхи бабинця і вівтаря - четверик і три восьмерики, а нави - четверик і чотири восьмерики, вінчають бані з ліхтарями і маківками. Церкву оточує широке піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів, під яким схований засклений ганок на західному фасаді. Під піддашшям на південній стіні бабинця підвішений дзвін. Чотириярусний іконостас рядової побудови походить з перелому XVIII-XIX ст. На південний захід від церкви знаходиться мурована з білої цегли квадратова у плані двоярусна дзвіниця, накрита низьким чотирибічним верхом з ліхтарем та маківкою - моє доповнення.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор