Бориничі
Церква Преображення Господнього 1868
Церква на карті.   Фото 28. 09. 2016, Андрій Сенько.
Вперше про церкву в селі написано 1578 року. Згідно проведеної у 1874 р. візитації єпископом Миколою Шадурським дізнаємося, що тодішня церква з соснового дерева на дубових підвалинах зведена у 1718 р. на місці згорілої давнішої церкви і перебувала в аварійному стані, тому дерево з неї виставили на продаж. В той час за кілька сот кроків на північний захід від старої вже стояла нова простора у візантійському стилі з дубового дерева церква, зведена протягом 1855-1868 рр. завдяки невтомній праці пароха о. Івана Юзичинського.

Церква освячена 13 червня 1869 р. деканом Ступницьким. На малювання в інтер'єрі церкви не пошкодували 120 гарнців (450 літрів) лляної олії. Дзвіниця на чотири дзвони збереглася від попередньої церкви, тому могла будь-коли завалитися. Двір виділив дубовий і осиковий матеріал на будівництво нової дзвіниці. В кінці ХІХ ст. Бориничі належали до Володимира графа Борковського. До другої світової війни покровителькою церкви була Марія графиня Мицєльська зі Львова. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Побачите її недалеко центру села, біля дороги, на терасі схилу, нижче цвинтаря. Церква хрещата в плані, одноверха. Квадратовий у плані зруб нави має прибудовані з півночі та півдня гранчасті бокові рамена, зі сходу - також гранчастий вівтар, а з заходу - бабинець. До вівтаря з обидвох сторін прилягають ризниці. Опоясує церкву широке піддашшя на профільованих випустах вінців зрубів.

Під опасанням стіни з відкритих дубових брусів (західна стіна бабинця оббита деревяною вагонкою), над опасанням - були шальовані вертикально дошками і лиштвами (під час останнього ремонту оббиті фальшбрусом так само як і стіни восьмерика, верх, дахи і піддашшя перекриті блискучою бляхою). Світловий восьмерик середхрестя нави вкритий низьким наметовим верхом, який вінчає маківка на восьми стовпцях. Гребені дахів бокових рамен завершені маківками на ліхтарях. На південний захід від церкви розташована деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Попередній вигляд.  Фото 20. 02. 2008.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор