Берестяни
Церква Успіння Пр. Богородиці 1912
Церква на карті.  Фото 4. 09. 2008
Дерев`яна церква стоїть в кінці села, біля вулиці. Вперше згадується у документах 1507 року. Привілей парафія отримала від дідички Ядвіги Козловської у 1744 році. Стара дерев`яна церква була зведена у 1747 році. Поруч з нею у 1912 році збудовано теперішню дерев`яну святиню, а стару розібрано у 1913 році. Церква була зачинена від 1950-х рр. по 1988 рік.

Будівля хрестова у плані, до гранчастого вівтаря симетрично прибудовані ризниці, оточена вузьким піддашшям. Крім головного входу в бабинець із заходу існує бічний, також із заходу, в південному крилі нави. Усі стіни (крім восьмерика нави) вертикально шальовані дошками з лиштвами, мають високі арочні вікна. Восьмерик середхрестя нави накритий банею з ліхтарем і маківкою.

На гребенях усіх двосхилих дахів поставлені на невеликих банях ліхтарі з маківками, тому візуально церква виглядає п`ятиверхою. На південній стіні бабинця можна побачити пам`ятну гранітну таблицю уродженцю Берестян, єпископу Івану Снігурському. Впадає у вічі класичне оформлення дверей церкви, а також велике, якісно зроблене розп`яття. Біля храму стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом. Від півночі і заходу до церкви прилягає цвинтар, на якому високі дерева не дають повністю зафіксувати святиню.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Самбірський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор