Івашківці
Церква Св. Арх. Михайла 1921
Перша відома дерев'яна церква в селі була збудована у 1783 р. В 1832 р. її замінила інша, теж дерев'яна, яка була спалена разом з селом австрійською владою у 1914 р. при укріпленні лінії оборони від наступаючих російських військ. Існуюча церква збудована у 1921 р. майстром Лукою Снігурем. В 1959-1989 рр. стояла зачиненою. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована на високій горі над селом, на сільському цвинтарі. Орієнтована вівтарем на схід. Попередня стояла на протилежній горі, за глибокою долиною потоку. Зведена на підмурівку з ламаного каменю, скріпленого глиною. Церква вирішена у характерному бойківському типі. Складається з трьох зрубів - восьмибічної нави та вужчих квадратових вівтаря і бабинця. До вівтаря з півночі прилягає невелика прямокутна ризниця, схована під піддашшям.

Всі три об'єми завершують восьмерикові верхи з двома заломами, увінчані шоломовими банями з ліхтарями і маківками. З заходу до бабинця прилягає триарковий ганок (тепер перетворений в закриту веранду), "автограф" майстра Луки Снігура. Оточує церкву широке піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів. В час, коли церква була зачиненою, у 1980 р., майстер Зеновій Амброзович коштом громади вкрив стіни надопасання оцинкованою гофрованою бляхою.

На південний захід від церкви розташована дерев'яна, квадратова в плані, триярусна  дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим дахом зі зрізаними гранями. На одвірках зовнішніх і внутрішніх дверей багато написів олівцем: про побудову її 1922 р. майстром Йосифом Ільницьким, про направу 1948 р., про капітальний ремонт і покриття новим гонтом у 1953 р.

Вхід на церковну територію веде через невелику брамку на чотирьох стовпах, вкриту двосхилим дахом. Дещо нижче від церкви, на схилі гори, розташована оригінальна дерев'яна капличка, збудована у 1933 р.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас з дверей церкви.  Фото 19. 08. 2012, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор