Верхнячка
Церква Благовіщення Пр. Богородиці 1832
Церква на карті.  Фото 7. 09. 2011
Збудована у 1832 (за іншими даними у 1880 р.) у центрі Верхнячки, на схилі. Поруч цвинтар. Орієнтована вівтарем на північний-схід. Вівтар до низу піддашя (до речі, його низ оббитий деревяною вагонкою) має рівні кути, вище піддашя - кути зрізані. З обидвох сторін прибудовані ризниці (південна довша). Бабинець (як і присінок) за рахунок розбудови тепер ширший нави.

Через розташування церкви на рельєфі, під частиною південної стіни бабинця зробили цокольне приміщення з дверима. Ще одна цікава річ: на верху даху над присінком є дерев'яна надбудова невідомого призначення. Церкву завершують три верхи (над навою чотиризаломний, над вівтарем та бабинцем - тризаломні) накриті невеличкими банями з ліхтарями та маківками.

З них почали ремонт церкви: стару фарбовану бляху дахів замінили новою, металізованою, зі стін восьмериків та четвериків верхів познімали бляху, а їх оббили дерев'яною вагонкою. Нею ж оббили стіни під опасанням. Так само зроблять зі стінами над опасання. На південь від церкви стоїть надбрамна триярусна дзвіниця. Збудована, очевидно, по другій світовій війні, адже у 1930-х рр. її не було.

Над вхідною аркою є цікавий різьблений з дерева горильєф з цитатою з Біблії. На першому ярусі праворуч та ліворуч проходу є приміщення. Дзвіницю завершує банька на восьмерику. 12.10.2008 року освятили оновлений розпис церкви, автором проекту якого став старший викладач кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ Левко Скоп. 14.10.2011 відремонтовану зовні церкву освятили.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

До ремонту.  Фото 11. 07. 2004 р., Pawel Pontek з www.klub-karpacki.org
1930-і роки. Фото з www.1ua.com.ua, Ігор Чудійович.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор