Яремче
Церква Успіння Пр. Богородиці 1911
Як написано на сайті Яремчанської міської ради (www.yaremche.org), існуюча деревяна церква, згідно даних з Шематизму Станіславської єпархії за 1912 р., збудована і посвячена в 1911 р. на місці богослужбової каплиці Успення Пресвятої Богородиці з 1898 р. (за іншими даними церква зведена - у 1904 р.). Церква зведена за сприяння пароха села Дори, радника єпископської консисторії отця Григорія Громадки (1836 – 1912). Будову вели майстри з Космача. Дерево з громадського лісу возили волами місцеві жителі.

Протягом десятків років яремчанська деревяна церква була дочірньою до храму Чуда св. Архистратига Михаїла в Дорі. У 19131927 роках в церкві Успіння Пресвятої Богородиці проводив святі Літурії відомий церковний і громадський діяч Станіславщини о. М. Ганушевський. У радянські часи церква Успіння Пресвятої Богородиці була закритою, іконостас задрапований чорним плюшем, хоча інколи використовувалася для поминальних відправ.

Іконостас церкви є оригінальним зразком статичної іконостасної стіни без отвору над намісним ярусом другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Престіл церкви виготовлений в 1914 році на пожертвування Марії та Івана Филиповичів зі Львова. Церкву прикрашають різьби знаного майстра народної творчості І. Брустурняка. До століття церкви у 2011 р. її зовні відремонтували. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яремчанська
міська рада
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас.   Фото з www.yaremche.org
Церква на початку ХХ ст.     Поштівка з www. ansichtskartenhandel.at.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор