Пчани
Церква Свв. Ап. Петра і Павла 1911
Церква на карті.   Фото 10.10.2008.
Дерев`яну церкву збудували коштом місцевої громади у 1911 році, очевидно, на місці попередньої. Цього ж року церкву освятив митрополит Андрей Шептицький. Після другої світової війни, у радянський час, за розповідями жителів села, їх церква і ще одна у недалекому селі Іванівці були єдиними діючими в околиці. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташовується на рівній ділянці посеред села, недалеко дороги і забудови. Будівля хрещата в плані одноверха. Велика, квадратова в плані нава завершена на четверику світловим восьмериком, стіни яких оббиті бляхою, який вкритий масивною шоломовою банею, увінчаною маківкою. До нави з півночі та півдня прилягають рівноширокі прямокутні бокові рамена, гребені дахів яких вінчають високі ліхтарі з маківками.

Таке саме завершення має гребінь даху бабинця та гранчастого вівтаря, до якого симетрично прибудовані ризниці. Широке піддашшя оточує церкву і опирається на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни будівлі до рівня карнизу шальовані вертикально дошками і лиштвами. Дахи по ремонті перекрили металізованою бляхою (крім покриття піддашшя), вікна у восьмерику замінили пластиковими.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор