Которини
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1898
Церква на карті.   Фото 14.07.2009.
Як подає легенду www.biblioteka-zh.com.ua,  у лісі поблизу сучасного села, де колись було інше поселення, запалась (провалилася під землю) церква. Сміливці із цієї прірви витягнули церковний дзвін, який забрали до церкви в новозбудованому (існуючому) селі. Кажуть, серед лісу і по нині є видолинок, де буйно росте барвінок. Попередниця існуючої церкви була малих розмірів і стояла трохи ближче до вулиці від сьогоднішньої церкви. На місці де був престол старої церкви стоїть дерев`яний хрест. Будівництво існуючої церкви Воздвиження Чесного Хреста розпочали у 1894 р. і закінчили за чотири роки.

Освятили церкву на свято Петра і Павла в 1901 р. Будували майстри з Карпат на пожертви селян. Після другої світової війни стояла зачиненою до 1989 р. Щоб привести до ладу церкву, після її відкриття перекрили дах за допомогою майстрів з села Войнилова на Франківщині. Потім оббили зовнішні стіни новими дошками і пофарбували. Також запросили малярів-художників, щоб розмалювали її інтер`єр. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована у західній частині Которин, на схилі при дорозі, між забудовою. Церква за плануванням хрещата в плані, одноверха, на фундаменті облицьованим річковим каменем. В центрі традиційно квадратова нава, до якої з півночі та півдня прибудовані прямокутні бокові рамена, з заходу також прямокутний бабинець, а зі сходу - гранчастий вівтар з ризницями. Будівлю опоясує піддашшя. Стіни під опасанням - з відкритого зрубу, над опасанням - шальовані вертикально дошками і лиштвами.

Маківка з ліхтарем на грушеподібному верху вкриває світловий восьмерик середхрестя нави. Гребені дахів бабинця, бокових рамен та вівтаря також вінчають маківки. Дзвіниця дерев`яна, одноярусна, вкрита пірамідальним дахом знаходиться через вулицю від церкви, адже належала до попередньої церкви. За продані воли місцевий селянин Чорневий купив до неї дзвони.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор