Дворовичі
Церква Св. Миколи 1938
Церква на карті.   Фото 24.08.2015, Сергій Трохимець.
В міжвоєнних відомостях про попередницю сучасної дерев'яної церкви написано, що зведена була коштом парафіян і колишнього пана Камінського "...не позже начала восемнадцатого века". У 1830 і 1877 роках ремонтована. В кінці 1920-х років зазначали, що стара церква грозить заваленням. Збирати кошти на будову нового храму місцева громада ухвалила ще у 1901 році.

Проте у 1910-х рр, під час Першої світової війни, зібрані гроші пропали. У 1930 році тодішній священик Георгій Якимович просив дозволу вищого духовенства про розбірку старої церкви. Єпископ Крем'янецький дозвіл надав з умовою, що добре дерево використають на будівництво нової церкви, а старе дерево, яке не підходить до будівництва, має бути надане для опалення майбутньої святині і випікання просфор.

Церкву розібрали, поруч з старого дерева звели тимчасову провізоричну каплицю, а ні місці неіснуючої церкви у 1930 році урочисто заклали перший камінь під нову святиню. Будову проводили виключно коштом парафіян. Сам процес проходив досить важко і не зовсім професійно. Станом на 1935 рік церква стояла все-ще не покрита, дерев'яні стіни потрохи зігнивали від дощів і снігу. Щойно в 1938 році в ще неосвяченій церкві вперше урочисто відслужили храмове свято. Церкву освятили тільки 21 травня 1939 року. Належить громаді УПЦ Московського Патріархату.

Чималих розмірів церква стоїть в центрі села, при головній дорозі, напроти забудови. Хрещата в плані одноверха, в якій традиційно до західного фасаду бабинця прибудована деревяна вежа-дзвіниця. До вівтаря з півночі та півдня прибудовані захристії. На прицерковній території збереглися захоронення: священик Дичковський Григорій Феофинович (1878-1945) і ще два хрести з написами які важко прочитати.

ЛІТЕРАТУРА: Войтович В.М. Пересопниця. Рівненський край: Історія та культура. - Рівне: Видавець Валерій Войтович, 2011.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
З іншої сторони.  Фото 24.08.2015, Сергій Трохимець.
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................