Яремче-Дора
Церква Чуда Св. Арх. Михайла 1844
Згідно інформації з www.yarem4e.com у Дорі з давніх-давен існувала греко-католицька дерев’яна церква Чуда Св. Архистратига Михаїла. Існуюча деревяна церква в гуцульському стилі розбудована у 1844 році майстром Гнишиком з деревяної церкви з 1823 року. Попередня церква походила з 1726 р. До парафії в Дорі належали вірні з сусіднього села Яремче, де була філіяльна церква Успення Пресвятої Богородиці.

Осідок пароха (в 1930-х рр. ним був о. Євстахій Шмериковський, радник єп. Константина) розміщувався в с. Дорі. З 1946 р. по 1990 р. діяла як російська православна церква. Стіни храму оздоблюють орнаментальні розписи XIX – XX ст. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

В плані хрещата, має один верх, її стіни під опасанням з відкритих фарбованих брусів зрубу, над опасанням оббиті бляхою. Біля церкви збереглася невеличка деревяна двоярусна дзвіниця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яремчанська
міська рада
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви у 1980-х роках.   Фото з www.asdev.com.ua
Вид на церкву в 1908 році.    Фото з www.polona.pl
Іконостас.    Фото 2007 р., автор - nikol-w з www.io.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор