Танява
Церква Св. Миколи 1869
Церква, яка до сьогодні збереглася у цьому віддаленому, розташованому серед лісів поселенні, збудована в 1869 р. Була дочірньою до матірної церкви в с. Верхня Лукавиця. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Дотепер дивлячись на розташування маленької Таняви постає питання: "Чому, чому в такій глуші люди поселилися, втікали від кого?". Як би там не було, церкву з дерева збудували в центрі поселення, при дорозі. Будівля за архітектурою досить проста і скромна. Крім того, блідий колір стін, невеликі вікна, які вже замінили пластиковими, широкий восьмерик нави без вікон, не помальовані дахи - все це впливає на очі і сприйняття.

Єдине, що примусово звертає погляд - "позолочений" ліхтар з маківкою на верху над навою. Навіть на стінах нема ніяких елементів, на які можна було б звернути увагу. На захід від церкви, в кутку подвіря, стоїть деревяна двоярусна квадратова в плані дзвіниця, така ж проста, як і церква.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас. Фото ? року, з www.pravoslavie.if.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор