Вид на головний вхід церкви. Фото 1. 04. 2009
Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
Оббита пластиком. Фото 29. 09. 2013, Ігор Пунда.
Жулинська церква збудована у 1892 р. на місці попередньої дерев`яної церкви св. Параскеви і була дочірньою (філійною) до церкви в селі Семигинів. Тотально зовні ремонтована в середині 2010-х років. Пам'ятка архітектури місцевого значення. В користуванні громади УГКЦ.

Місцеву дерев`яну церкву з головної дороги не видно, тому перед автобусною зупинкою (якщо їхати в сторону с. Розгірче) повертаєте праворуч, їдете вулицею до кінця і праворуч, біля народного дому "Просвіта" побачите церкву.

Будівля стоїть біля вулиці, на рівній ділянці, яка обривається в північно-західному напрямі. Огорожа від вулиці цегляна, з інших сторін - металева, а в 1960-х рр. усе подвір`я було обмежене дерев`яним парканом.

Церква орієнтована, за моїми спостереженнями, вівтарем на північний-схід. Має три зруби, до вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці, до бабинця з південного-заходу - присінок, з північного-заходу - прибудова незрозумілого призначення. Церква оточена піддашшям.

Низький світловий восьмерик над навою накритий банею, яку завершує великий сліпий ліхтар з маківкою. У 2010-х роках церква отримала новий вигляд - зняли з зовнішніх стін пластикову вагонку, значно розбудували присінок при бабинці, верх, дахи і піддашшя церкви перекрили блискучою бляхою.

На південь від церкви стоїть двоярусна дзвіниця (з вигляду мурована), за формою дуже подібна до дзвіниці біля церкви в сусідньому Семигинові.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Жулин
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Прсв. Трійці
1892
Фото 29. 09. 2018, Микола Воєвода.